Hazánkban az energetika terén már szinte mindent értékesítettek. A szélsőséges magánosítások azonban egyetlen területen sem eredményeztek árcsökkentést, a neoliberális modell itt is megbukott. A 2009. januári gázellátási krízis egyértelművé tette Magyarország energetikai kiszolgáltatottságát. Mivel a világ folyamatainak alakításába csekély módon tudunk beleszólni, a hazai energiapolitikában az a célunk, hogy a globalizált világban törekedjünk a lokalitásként való megerősödésre. Az energiapolitika a Jobbik számára olyan nemzetstratégiai ágazat, ahol az erős és beavatkozó állam koncepcióját mindenképpen érvényesíteni kívánjuk.
> Energiafüggetlenség és energiatakarékosság: Az elmúlt húsz évben garantált profit biztosításával privatizáltuk az energiaszektorunk jelentős részét, idegen kézbe kerültek gáztárolóink és kőolaj-finomítóink, növekedett az energia-kiszolgáltatottságunk, elmaradtak az energiatakarékossági fejlesztések. Az energiaszektor meghatározó részeit ismét magyar nemzeti, közösségi tulajdonba vesszük. A Paksi Atomerőmű üzemidő-hosszabbítása mellett támogatjuk új blokkal való bővítését. A hazai szén-, kőolaj- és földgázbányászat esetében megemeljük a bányajáradék mértékét. Támogatjuk az épületek hőszigetelését. A megújuló energiaforrásokat nemcsak fűtésre, de klimatizálásra is fel kívánjuk használni. Alacsonyabb fogyasztású járművek használatával, a tömegközlekedési és szállító járművek megelőző karbantartásával csökkentjük a gépjárműpark üzemanyag-fogyasztását. Általános szemléletté tesszük az anyagtakarékoskodást az élet minden területén (pl. felesleges reklámanyagok, prospektusok, csomagoló anyagok).
> Alternatívák az energiapolitikában: Az alternatív energiaforrások eddigi mellőzése bizonyítja, hogy a politika érzéketlen a változó kihívásokra. Az ellátás biztonsága érdekében felülvizsgáljuk az Európai Uniónak tett ígéreteket, és csak racionális célkitűzést vállalunk az energiafogyasztás csökkentése, a megújuló energiaforrások növelésének mértéke, az üvegház gáz kibocsátás csökkentése és a bioüzemanyagok arányának kérdésében. Az üvegházhatású gázkibocsátás csökkentését az atomenergia felhasználásával oldjuk meg úgy, hogy ezzel a lakossági villamos energia ára is jelentősen mérséklődik, hiszen a korszerű atomerőművek baleseti kockázata ma már jelentősen alacsonyabb a fosszilis tüzelőanyagokat használó erőművekénél. Támogatjuk a megújuló energiát hasznosító helyi kiserőművek építését. Fejlesztéseket indítunk be a geotermikus energia hasznosítására. A környezetvédelmi szempontok figyelembevételével jobban kiaknázzuk a vízenergiában rejlő lehetőségeket. Felállítunk és működtetünk egy valóban hatékony energiapiaci fogyasztóvédelmet, és abba bevonjuk a fogyasztói érdekvédő, és környezetvédő civil szervezeteket.